Energoefektīva saspiestā gaisa vadība - Atlas Copco Latvia
Atlas Copco Latvia - Compressors
Our solutions
Industrial tools & assembly solutions
Solutions
Power Technique
Solutions
Products
Power Technique
Energy Storage Systems
Compressors
Solutions
Products
Compressors
Products and solutions
Solutions
Drills
Products and solutions
Rental fleet
Products and solutions
Energy Storage Systems
Products and solutions

Energoefektīva saspiestā gaisa vadība

Kontaktinformācija

Kompresora dzīvescikla izmaksas

Die drehzahlgeregelten GA-VSD+-Kompressoren sind ab sofort mit Leistungen von 7 bis 110 kW erhältlich. Die kleinsten Modelle (links) brauchen nicht mehr Stellfläche als ein Kühlschrank. (Bild: Atlas Copco Kompressoren und Drucklufttechnik)

Izvēloties kompresoru, apsveriet iekārtas kopējās dzīvescikla izmaksas, nevis tikai tā pirkuma cenu. Parasti fiksētas ražības kompresora kopējās izmaksas veido: iekārtas cena 7%, uzturēšanas izmaksas 11% un elektroenerģijas izmaksas 82%. Piemēram, kompresors ar nominālo jaudu 75 kW, kas darbojas ar 8000 stundu slodzi gadā, kam regulāri tiek veiktas tehniskās apkopes. Lielākajai daļai saspiestā gaisa iekārtām ir pieejama Mainīgas ražības tehnoloģija (VSD), kas ļauj samazināt elektroenerģijas patēriņu vidēji par 35-50%.

Apkārtējās vides apstākļi

Vai ziniet, ka pieplūdes gaisa temperatūras paaugstināšanās par 5°C var samazināt kompresora veiktspēju par 2%? Gaisa kompresors darbojas efektīvāk, ja pieplūdes gaiss telpā nav pārāk karsts, tādēļ, uzlabojot ventilācijas sistēmu, var palielināt saspiestā gaisa sistēmas energoefektivitāti par 2%.

Kompresora operatīvā vadība

Elektronikon Touch controller

Samazinot spiedienu saspiestā gaisa tīklā par 1bar, tiks ietaupīti līdz 7% no elektroenerģijas izmaksām. Ja pieprasījums pēc saspiestā gaisa ir mazāks un kompresors var darboties zemākā spiedienā, vadības paneļa uzstādījumos to var viegli izmainīt. Ja uzņēmumā ir uzstādītas vairākas iekārtas, centrālo vadības paneli var izmantot, lai savienotu visus kompresorus un žāvētājus, un izvēlētos labāko iekārtu kombināciju, lai nodrošinātu nepieciešamo saspiestā gaisa izvadi zemākā spiediena diapazonā, kas pazeminās elektroenerģijas izmaksas.

SMARTLINK - tālvadības datu uzraudzības programma

_Smartlink-mobile-image.jpg

SMARTLINK ir visaptveroša tālvadības programma, kas ļauj analizēt un optimizēt saspiestā gaisa sistēmas darbību. Saspiestā gaisa sistēmas attālinātā diagnostika palīdz savlaicīgi noteikt un novērst defektus  un kļūdas tās agrīnajā posmā, tā pasargājot to no lielākām problēmām nākotnē. Pateicoties mūsu ekspertiem, datu analīzei un sistēmas algoritmiem, Jūs varat būt pārliecināti, ka saspiestā gaisa sistēma tiek uzturēta iespējami vislabākajā darbības līmenī.

Tehniskais atbalsts

Service Technician

Regulāri veikta tehniskā apkope pozitīvi ietekmēs kompresora darbību, savukārt, neregulāri veikta saspiestā gaisa iekārtu tehniskā apkope radīs pretēju efektu. Piemēram, izvēloties eļļu. Kompresora eļļa ir smērviela, kas nepārtraukti cirkulē, jo tā blīvē, atdzesē un eļļo kompresora rotējošās un kustīgās detaļas. Vienmēr izvēlaties atbilstošu eļļu, kas ir pārbaudīta, lai nodrošinātu saspiestā gaisa iekārtas darbības izcilību, un izmantojiet pareizo eļļas daudzumu. Filtri ir vēl viena joma, kas var ietekmēt kompresora darbību. Oriģinālie filtri, kas ir izstrādāti un pārbaudīti spiediena krituma un darbības laikā, saglabās kompresora sistēmu tādu, kāda tā bija kompresora darbības sākumā.

Air compressors Service plans VSD Variable Speed Drive SMARTLINK