Close

3D vaizdas ir automatizuotos gamybos modeliavimas

7 minute(s) to read February 09, 2023

 

 

Automatizavimas yra atsakymas daugeliui pramonės gamintojų, siekiančių išspręsti rinkos ir gamybos iššūkius, tačiau jis susijęs su rizika. Modeliavimas 3D sistema leidžia iš anksto išbandyti, vizualizuoti ir įvertinti automatizavimo scenarijus naudojant tikroviškus 3D procesų vaizdus. 3D vaizdas žinoma taip pat dažniausiai būna interaktyvus.

Toks metodas padeda sutrumpinti laiką, reikalingą automatizuotiems procesams paleisti, o pakeliui pasitaiko ir mažiau klaidų.

3D sistema ir kaip ją panaudoti gamybos planavime?

3D sistema

3D sistema yra vertingas gamybos planavimo įrankis, kuris pramonės gamintojams suteikia galimybę tiksliai ir dinamiškai vizualizuoti ir tobulinti procesus prieš pradedant juos visiškai automatizuoti. Štai kaip ją galima efektyviai panaudoti:

  1. Procesų vizualizavimas. 3D sistema pateikia detalų gamybos aplinkos 3D vaizdą, todėl gamintojai gali virtualiai suplanuoti robotų sistemų, surinkimo linijų ir kitų gamybos elementų sąveiką. Taip pašalinami spėliojimai ir padidinamas planavimo tikslumas.
  2. Scenarijų testavimas ir patvirtinimas. Modeliuodamos įvairius automatizavimo scenarijus, 3D sistemos leidžia gamintojams įvertinti kelias gamybos koncepcijas. Taip užtikrinama, kad investicijos būtų nukreiptos į efektyviausius sprendimus, pagrįstus patikimais investicijų grąžos skaičiavimais.
  3. Išteklių optimizavimas. Naudojant 3D sistemas sumažėja priklausomybė nuo fizinių prototipų ar bandymų. Taip sumažinamos išlaidos, iki minimumo sumažinamos atliekos ir užtikrinama, kad be reikalo nebūtų įsigyjama didelių gabaritų įranga.
  4. Tarpskyrinis bendradarbiavimas. Naudodamiesi interaktyviomis simuliacijomis ir vizualizacijomis, suinteresuotieji subjektai iš įvairių skyrių gali geriau suprasti automatizavimo planus ir prie jų prisidėti. Tai skatina suderinamumą ir pagreitina sprendimų priėmimą.
  5. Rizikos mažinimas. 3D sistema padeda gamintojams nustatyti galimus trikdžius, neefektyvumą ar saugos riziką planavimo etape, taip užtikrinant, kad sprendimai būtų patobulinti gerokai prieš juos įgyvendinant.

 

Naudodami 3D sistemą gamintojai gali veiksmingai sumažinti atotrūkį tarp strateginių tikslų ir praktinio įgyvendinimo, atverdami kelią racionalizuotiems ir sėkmingiems automatizavimo projektams.

Kodėl 3D modeliavimas yra itin svarbus automatizuotai gamybai

Pramonės gamintojai turi veikti ir sėkmingai veikti vis sudėtingesniame ir nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Didėjanti konkurencija, nenuspėjama klientų elgsena, trumpesnis gaminių gyvavimo ciklas, neaiškios pasaulinės tiekimo grandinės sąlygos ir tvarumo reikalavimai verčia sparčiai ieškoti lanksčių automatizuotų gamybos procesų

Gamybos procesų automatizavimas bet kurioje pramonės šakoje yra brangus. Todėl labai svarbu giliai pasidomėti, norint įdiegti tinkamus automatizuotus sprendimus ten, kur jie yra prasmingiausi finansiniu ir gamybos požiūriu.

Reikalinga platforma, kurioje gamintojai galėtų iš anksto išbandyti ir patvirtinti savo automatizavimo planus, kad galėtų priimti išmintingesnius investicinius sprendimus, pagrįstus apskaičiuotu atsipirkimo laiku ir investicijų grąža. Tokia platforma yra 3D modeliavimas.

3D modeliavimas padeda kurti ir optimizuoti robotais grindžiamas automatizuotos gamybos koncepcijas ir sistemas. Robotų ir surinkimo linijos sąveiką galima labai išsamiai ir realistiškai ištirti ir įvertinti išbandant įvairius scenarijus. Taip nustatomas geriausias įmanomas veiksmų planas prieš pradedant eksploatuoti automatizuotas gamybos sistemas, pasitelkiant atitinkamus ir sprendimus padedančius priimti investicijų grąžos skaičiavimus.

3d simulation

 

Be to, 3D modeliavimas suteikia labai tvarią gamybos plėtros galimybę, nes ne tik sumažina brangių ir daug išteklių reikalaujančių prototipų ar net realių fizinių bandymų poreikį, bet ir padeda išvengti investicijų į per didelę įrangą. 3D modeliavimas yra išmanus būdas vizualizuoti ir perteikti sprendimus, koncepcijas ir idėjas, taip optimizuojant vidinį priėmimą ankstyvuoju automatizavimo proceso etapu.

3D modeliavimas - kaip pradėti?

3D modeliavimo įgyvendinimas, siekiant įvertinti gamybos procesų automatizavimo sprendimus, pats savaime yra didelis projektas. Čia pateikiamas žingsnis po žingsnio parengtas bendras veiksmų planas, kuris padės jūsų automatizavimo užmojams pereiti į trečiąjį matmenį:

  • Kokius poreikius ir skausmus reikia patenkinti ir koks yra pageidaujamas rezultatas?
  • Darbo paketų ir įgyvendinimo apimties apibrėžimas
  • Galimų koncepcijų ir sąlygų įvertinimas
  • 3D duomenų rinkimas ir objektų kūrimas
  • Pradinis 3D modeliavimas ir atskirų koncepcijų ar koncepcijų variantų vertinimas
  • Atitinkamų procesų įrodymas atliekant papildomus fizinius bandymus
  • 3D modeliavimo detalizavimas, reguliariai teikiant grįžtamąjį ryšį
  • Biudžeto apskaičiavimas siekiant įvertinti investicijų grąžą
  • Rezultatų, išvadų ir galutinio vertinimo dokumentavimas

3D automatizavimo modeliavimas gali būti taikomas visuose gamybos proceso lygmenyse. Jie taip pat yra pradinis etapas, leidžiantis pereiti prie pažangesnių skaitmeninių dvynių technologijų.

3D sistemų nauda gamyboje

3D vaizdas

„Atlas Copco“ 3D sistemos keičia gamintojų automatizuotų procesų planavimo, diegimo ir optimizavimo būdus. Naudodamos pažangias 3D simuliacijas ir vizualizacijas, įmonės gali įgyti neįkainojamų įžvalgų apie savo gamybos aplinką, o tai leidžia priimti pažangesnius sprendimus ir užtikrinti ilgalaikę veiklos sėkmę.

  • Vienas svarbiausių „Atlas Copco“ 3D sistemų privalumų yra jų gebėjimas vizualizuoti sudėtingus automatizavimo procesus prieš juos fiziškai įgyvendinant. Išsamūs 3D vaizdai tikroviškai vaizduoja gamybos sąrankas, todėl įmonės gali iš anksto nustatyti galimą neefektyvumą, kliūtis ar riziką. Toks iniciatyvus požiūris ne tik taupo laiką, bet ir sumažina brangiai kainuojančių klaidų, kurios gali atsirasti dėl nepakankamo planavimo.
  • Kitas privalumas - investicijų grąžos (ROI) apskaičiavimas. Naudodami „Atlas Copco“ 3D sistemas, gamintojai gali modeliuoti kelis scenarijus ir nustatyti ekonomiškai efektyviausius sprendimus. Ši duomenimis pagrįsta strategija užtikrina, kad investicijos būtų nukreiptos į sritis, turinčias didžiausią augimo ir pelningumo potencialą.
  • Šiuolaikiniams gamintojams tvarumas tampa vis svarbesniu prioritetu, o „Atlas Copco“ 3D sistemos atlieka svarbų vaidmenį įgyvendinant šiuos tikslus. Atsisakydami daug išteklių reikalaujančių prototipų ir sumažindami fizinių bandymų skaičių, gamintojai gali gerokai sumažinti medžiagų švaistymą ir energijos suvartojimą. Be to, optimizuoti projektai padeda išvengti per didelių investicijų į per didelę ar neefektyvią įrangą.
  • Atlas Copco 3D modeliavimas taip pat skatina sklandų bendradarbiavimą tarp skyrių ir suinteresuotųjų šalių. Vizualizuojant automatizavimo koncepcijas prieinamu ir išsamiu formatu, komandos nariai gali geriau suprasti ir prisidėti prie sprendimų priėmimo proceso. Visa tai skatina vidinį suderinamumą ir pagreitina patvirtinimo procesus, užtikrinant sklandesnį projekto vykdymą.
  • Be to, „Atlas Copco“ 3D sistemos yra pagrindas integruoti pažangiausias technologijas, pavyzdžiui, skaitmeninius dvynius, kurie realiuoju laiku suteikia įžvalgų apie gamybos našumą ir leidžia nuolat optimizuoti. Šios naujovės leidžia gamintojams išlikti konkurencingiems vis sudėtingesnėje ir dinamiškesnėje rinkoje.

„Atlas Copco“ 3D modeliavimo pasiūla

Esame patikimas partneris, siūlantis patikrintus integruotus sprendimus, padedančius klientams visame 3D modeliavimo procese. Nuo pirminės skaitmeninės pagalbos iki visų gamybos procesų 3D modeliavimo.

Jei norite sužinoti daugiau apie mūsų siūlomus automatizavimo sprendimus 3D modeliavimo srityje, susisiekite su mumis jau šiandien!

Gamybos automatizavimo diegimas
automated wheel multiple powerhead
Gamybos automatizavimo diegimas
Automatizavimas yra pagrindinė šiuolaikinės pramoninės gamybos tendencija, užtikrinanti geresnę surinkimo linijos kontrolę, kokybę ir operatorių ergonomiką. Tačiau kokios yra automatizavimo tendencijos varomosios jėgos ir nuo ko pradėti?
 
Automatizavimas yra pagrindinė šiuolaikinės pramoninės gamybos tendencija, užtikrinanti geresnę surinkimo linijos kontrolę, kokybę ir operatorių ergonomiką. Tačiau kokios yra automatizavimo tendencijos varomosios jėgos ir nuo ko pradėti?
Automatizavimas yra pagrindinė šiuolaikinės pramoninės gamybos tendencija, užtikrinanti geresnę surinkimo linijos kontrolę, kokybę ir operatorių ergonomiką. Tačiau kokios yra automatizavimo tendencijos varomosios jėgos ir nuo ko pradėti?