Lėktuvų gamybos pasaulyje tokie įrankiai kaip pneumatiniai plaktukai ir automatiniai kniedikliai yra būtini norint greitai ir tiksliai sumontuoti milijonus tvirtinimo detalių. Šie įrankiai atlieka esminį vaidmenį tvirtinant svarbius komponentus ir daro įtaką kiekvienos konstrukcijos efektyvumui ir saugumui.
Pneumatinis plaktukas, garsėjantis galingais ir kontroliuojamais smūgiais, leidžia greitai pritvirtinti detales, o automatiniai kniedikliai užtikrina sudėtingam surinkimui reikalingą tikslumą. Kartu jie sudaro racionalios ir patikimos orlaivių gamybos pagrindą.
Pneumo plaktuko veikimo principas
Pneumo plaktukas veikia naudodamas suspaustą orą, kad suduotų galingus smūgius. Jį sudaro cilindre įtaisytas stūmoklis, kurį suslėgtas oras judina pirmyn ir atgal. Stūmoklis smūgiuoja į įrankio priedą, pvz., kaltuko ar plaktuko antgalį, kad būtų atlikta norima užduotis. Šis ciklas vyksta tūkstančius kartų per minutę, todėl oro plaktukas yra labai efektyvus skaldant, formuojant ar pjaunant kietas medžiagas.
Vienas iš pagrindinių pneumatinio plaktuko privalumų yra tai, kad jis gali suteikti didelę jėgą, o kartu yra lengvas ir nešiojamas. Dėl to jis idealiai tinka užduotims, kurioms reikia ir galios, ir manevringumo, pavyzdžiui, metalo apdirbimo ar statybos srityse.
Lėktuvų gamyboje ir aviacijos pramonėje naudojami automatiniai įrankiai
Lėktuvų gamyba remiasi pažangiomis automatizavimo priemonėmis, kad atitiktų aukštus tikslumo ir efektyvumo standartus, kurių reikalaujama aviacijos pramonėje.
Tokios automatizuotos sistemos kaip CNC mašinos, roboto rankos ir automatiniai kniedikliai atlieka svarbų vaidmenį gaminant orlaivių komponentus. Šios priemonės ne tik padidina surinkimo greitį, bet ir užtikrina nuoseklią kokybę, sumažindamos žmogiškųjų klaidų tikimybę.
Ypač svarbūs automatiniai kniedikliai, kurie padeda apdoroti milijonus kniedžių, reikalingų kiekviename orlaivyje, ir užtikrina, kad jos būtų įstatytos tiksliai ir vienodai.
Automatizavimas orlaivių gamyboje taip pat pagerina darbuotojų saugą, nes daugelis įrankių sukurti taip, kad sumažintų nuovargį ir kenksmingą vibraciją, kuri yra įprasta atliekant kniedijimo darbus rankomis.
Pneumatinių plaktukų pasirinkimas orlaivių pramonei
Rinkdamiesi pneumatinį plaktuką orlaivių pramonei, operatoriai turi atsižvelgti į galios, tikslumo ir ergonomiškumo pusiausvyrą.
Atlas Copco siūlo įvairius kniedijimo įrankius, skirtus konkretiems orlaivių surinkimo poreikiams tenkinti.
- Kniedijimo plaktukas RRH04 idealiai tinka lengvoms kniedijimo užduotims ir turi vibracijos slopinimo sistemas, užtikrinančias operatoriaus komfortą.
- Sudėtingesnėms užduotims skirtas kniedijimo plaktukas RRH10 užtikrina didesnę galią, tačiau išlaiko kontrolę ir tikslumą.
- Ankštose erdvėse kniedijimo plaktukas RN11 užtikrina puikų pasiekiamumą neaukojant našumo.
Šie „Atlas Copco“ įrankiai sukonstruoti taip, kad maksimaliai padidintų efektyvumą ir kartu sumažintų pasikartojančios fizinės įtampos traumų riziką.
Kuo pneumatinis plaktukas skiriasi nuo kniediklio?
Dauguma žmonių iš pirmo žvilgsnio negalėtų atskirti pneumatinio plaktuko nuo kniediklio. Jie veikia panašiai. Tačiau jų mechanizmai šiek tiek skiriasi.
Kam naudojamas pneumatinis plaktukas?
Pneumatinis plaktukas yra paprastai naudojamas akmeniui, metalui ar kitai panašiai kietai medžiagai raižyti arba skaldyti[1]. Jis taip pat naudojamas skylėms kurti arba kietam paviršiui pjauti. Iš esmės tai daug efektyvesnis kaltas arba plaktukas. Jis gali suteikti daug galios, tačiau jam trūksta tikslumo, ir šis trūkumas labai riboja jo taikymą aviacijos pramonėje.
Kaip veikia pneumatinis plaktukas?
Pneumatinis plaktukas yra varomas suslėgtu oru, tiekiamu iš kompresoriaus per žarną arba vamzdį. Jį sudaro trys dalys, kurios palengvina gręžimą arba kalimą: ciklinis vožtuvas, cilindras arba cilindras ir stūmoklis, kuris juda pirmyn ir atgal, stumdamas antgalį arba galvutę, kad padarytų skylę. Antgalį galima pakeisti, atsižvelgiant į naudojimo paskirtį. Pavyzdžiui, plaktuko antgalis naudojamas kietoms medžiagoms suteikti formą, o kalto antgalis - įbrėžti arba įpjauti paviršių.
Įjungus pneumatinį plaktuką, vožtuvas leidžia suslėgtam orui patekti į cilindrą ir stumti jame esantį stūmoklį į priekį [2]. Dėl savo greičio stūmoklis taip pat stumia kitame cilindro gale esantį antgalio priedą. Iš šios padėties stūmoklis įjungia vožtuvą ir išleidžia suslėgtąjį orą, po to spyruoklė stūmoklį stumia atgal į pradinę padėtį ir taip užbaigia vieną ciklą. Tai vyksta labai greitai - tūkstančių ciklų per minutę greičiu.
Kiekvieno ciklo galia, nors ir labai didelė, nėra tiksli, nes plaktuko mechanizmas leidžia naudoti tik „išjungimo“ ir „įjungimo“ režimus, ir neturi jokių priemonių suslėgtam orui reguliuoti.
Kam naudojamas kniediklis?
Kniedėms įkalti reikia daugiau subtilumo, kurio neįmanoma pasiekti pneumatiniu plaktuku. Kniedę reikia „suspausti“ jos galuose su pakankama jėga, kad ji atlenktų kitą galą ir sutvirtintų sujungimą. Surenkant orlaivius, kai yra daug kniedžių tipų, jas įkalantis įrankis turi būti atitinkamai pritaikytas - ir tai yra pagrindinis kniediklio skirtumas nuo pneumatinio plaktuko.
Kaip veikia kniediklis?
Procesas, kurio metu kniediklis įkala kniedę [3], yra panašus į pneumatinio plaktuko veikimo principą. Nuspaudus kniediklio gaiduką, suslėgtas oras patenka ir stumia stūmoklį į priekį, kuris savo ruožtu kontaktuoja su kniede. Tada oras išleidžiamas, ir spyruoklė vėl stumia stūmoklį atgal. Vienintelis skirtumas yra tas, kad yra reguliatorius, kuriuo galima reguliuoti įrankio tiekiamą galią, atsižvelgiant į naudojimo paskirtį.
Kam naudojami kniedijimo atramikliai?
Kniediklio stūmokliui stumiant kniedės galvutę, kniedijimo atramiklis stumia atgal jos galą ir tuo pačiu metu jį deformuoja, kad būtų užtikrintas užleistinis sujungimas. Tokia yra pagrindinė kniedijimo atramiklio funkcija, tačiau jis taip pat skirtas tam tikrai kniediklio jėgai absorbuoti, kad sumažėtų vibracija.
Geriausi rinkoje esantys kniedijimo įrankiai
Efektyvi kniedijimo sistema yra labai svarbi surenkant orlaivius, ir ji neapsieina be kai kurių toliau išvardytų įrankių.
RRH04 kniedijimo plaktukas - RRH serijos kniedijimo plaktukai turi revoliucinį ergonomišką dizainą ir unikalią vibracijos slopinimo sistemą. Šis modelis, sujungtas su RBB04 kniedikliu, sukuria neprilygstamą kniedijimo sistemą.
RRH06 kniedijimo plaktukas - RRH serijos kniedijimo plaktukas ne tik pasižymi puikiu ergonomišku dizainu ir vibracijos slopinimo sistema, bet ir siūlo reguliuojamą galią naudojant specialių nuleistuką arba reguliatorių, kad atitiktų įvairius kniedijimo poreikius.
RRH08 kniedijimo plaktukas - šis įrankis turi lengvą ir patogią rankeną, užtikrinančią aukščiausios klasės ergonomiką. Jis taip pat pasižymi itin tvirta ir ilgaamže konstrukcija. Naudojant šį modelį ir operatorius, ir įrankis gali ištverti valandų valandas kniedijimo be pavojaus susižeisti.
RRH10 kniedijimo plaktukas - RRH serijos įrankiu galima lengvai įkalti iki 13 mm skersmens kniedes. Jis turi pistoletinę rankeną su gumine danga, kuri slopina vibraciją, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas.
RRH12 kniedijimo plaktukas - tai didelės galios įrankis, kuriuo dirbantiesiems bus lengva ir patogu atlikti sunkias kniedijimo užduotis. Vibracijos slopinimo sistema sumažina „baltų pirštų“ ir kitų raumenų bei kaulų sistemos sutrikimų, atsirandančių dėl valandų valandas trunkančio kniedijimo, riziką.
RRH14 kniedijimo plaktukas - RRH serijos kniedijimo plaktukas yra didelio našumo įrankis, sukurtas atsižvelgiant į operatoriaus saugą ir našumą. Turėdami šį plaktuką savo įrankių rinkinyje, sumažinsite kniedijimo išlaidas ir padidinsite pelno maržą.
RN11 kniedijimo plaktukas - puikus pasirinkimas darbams, kuriems ypatingai aktualus prieinamumas. Šis modelis yra smulkiausias kniedijimo plaktukas rinkoje, tačiau jam netrūksta galios. Nuleistukas suteikia gerą kontraliavimo jėgą naudotojui, kadangi lengvą jį naudoti.
RRN18 kniedijimo plaktukas - šis įrankis taip pat puikiai tinka kniedijant ankštose patalpose. Jis yra kompaktiškos konstrukcijos ir komplektuojamas su trumpo koto kniediklių rinkiniu, aukštam pasiekiamumui.
RBB04 kniedijimo atramiklis - šis įrankis sumažina smūgio reakcijos jėgas naudodamas vibraciją slopinantį spyruoklinį elementą, todėl nereiks tiekti oro. Tai puikus kniedijimo plaktuko RRH04 priedas.
RBB10 kniedijimo atramiklis - šiame įrankyje taip pat naudojamas spyruoklinis elementas vibracijai slopinti. Prie jo galima pritvirtinti įvairių konfigūracijų laikiklius ir jį galima naudoti bet kurioje darbo vietoje.
Kaip „Atlas Copco“ gali padėti?
Rankinis kniedijimas sudaro 50 % visų darbo sąnaudų orlaivių gamyboje[4]. Tai tebėra pats varginamiausias ir daugiausiai pasikartojantis etapas plačioje aviacijos ir kosmoso gaminių tiekimo grandinėje.
Atlas Copco siūlo platų kniedijimo įrankių asortimentą, kuris gali padidinti operatoriaus našumą, sumažinti su vibracija susijusias traumas ir kniedijimo proceso sąnaudas.
Susisiekite su mumis dabar, kad gautumėte nemokamą mūsų aukštos kokybės aviacinių įrankių pasiūlymą.
Šaltiniai:
- Doityourself Staff, How Does a Pneumatic Hammer Work?, Doityourself, April 06, 2010
- Beckwith, Wayne, Pneumatic Hammer Internals, https://www.youtube.com/watch?v=dOxRHBePY98, July 10, 2012
- Staff, Operation of a Rivet Gun, Bright Hub Engineering, June 11, 2011
- Xi, Feng-Feng, et. al., Framework on robotic percussive riveting for aircraft assembly automation, Springer Link, April 06, 2013