Kontrolni sistemi: kontrola brzine
22 фебруар, 2022
Postoje različiti načini na koje možemo tretirati komprimovani vazduh i različiti alati koji se koriste u ovim procesima. Saznajte više o kontroli kompresora i kontroli brzine.
Air compressors Compressed Air Wiki Compressor Regulation and Control Compressor Control and Data Monitoring
Sistemi koji regulišu protok vazduha, uključujući opterećenje i rasterećenje vazdušnog kompresora i kontinuirani protok, veoma su sofisticirani zahvaljujući stalnim inovacijama.
Programabilna oprema (PLC), koja je zamenila relejne sisteme, postaje zastarela sa sistemima prilagođenim proizvodima za mikroračunare.
Pored teksta ispod, naći ćete srodne članke o sistemima kontrole i nadzora. Čitajte dalje da biste saznali više o kontroli opterećenja/rasterećenja/zaustavljanja vazdušnog kompresora.
Najčešći principi regulacije za deplasmanske kompresore diktiraju da li se proizvodi vazduh ili ne. Kada je potreban vazduh, signal se šalje na elektromagnetni ventil koji navodi ulazni ventil kompresora u potpuno otvoren položaj.
Ventil se tada ili potpuno otvara (napunjen) ili postaje zatvoren (ispražnjen). Ne postoji srednji položaj. Tradicionalna kontrola, sada uobičajena na manjim kompresorima, koristi prekidač pritiska postavljen u sistem komprimovanog vazduha. Ovo ima dva ventila za izbor: jedan za minimalni pritisak (napunjen) i jedan za maksimalni pritisak (ispražnjen).
Kompresor će tada raditi u granicama podešenih vrednosti, na primer, u opsegu od 0,5 bara. Ako je potreba za vazduhom veoma mala, kompresor radi pretežno u režimu bez opterećenja (u praznom hodu). Dužina perioda praznog hoda je ograničena tajmerom (podešeno, na primer, na 20 minuta).
Kada istekne podešeni period, kompresor se zaustavlja i ne počinje ponovo sve dok pritisak ne padne na minimalnu vrednost. Nedostatak ove metode je što nudi sporu regulaciju.
Dalji razvoj ovog tradicionalnog sistema je zamena prekidača pritiska analognim pretvaračem pritiska i brzim elektronskim regulacionim sistemom. Zajedno s regulacionim sistemom, analogni pretvarač može da registruje koliko se brzo menja pritisak u sistemu.
Sistem zatim pokreće motor i kontroliše otvaranje i zatvaranje klapne u pravo vreme. Ova metoda nudi brzu i preciznu regulaciju unutar ± 0,2 bara. Ako se ne koristi vazduh, pritisak će ostati konstantan i kompresor će raditi u režimu bez opterećenja (prazan hod).
Dužina perioda praznog hoda kontroliše se maksimalnim brojem pokretanja koje elektromotor može da izdrži bez pregrevanja. Pomažući vašoj ukupnoj strategiji operativnih troškova, sistem može analizirati trendove potrošnje vazduha. Zatim odlučuje da li će zaustaviti motor ili nastaviti da radi u praznom hodu.
22 фебруар, 2022
Postoje različiti načini na koje možemo tretirati komprimovani vazduh i različiti alati koji se koriste u ovim procesima. Saznajte više o kontroli kompresora i kontroli brzine.
22 фебруар, 2022
Saznajte više o različitim načinima na koje možemo da tretiramo komprimovani vazduh i različitim alatima koji se koriste u ovim procesima. Ovde govorimo o kontroli i nadzoru vazdušnih kompresora.
3 август, 2022
Postoje različiti načini na koje možemo tretirati komprimovani vazduh i različiti alati koji se koriste u ovim procesima. Saznajte više o procesu regulacije protoka komprimovanog vazduha ovde.