Bezárás

Ismerje meg Rohini Ketkar tervezőmérnököt

2023. október 25.

Az Atlas Copco indiai mérnökközpontjában, a GECIA-ban több mint 800 mérnök dolgozik a különböző innovatív megoldásokon, ezzel támogatva a teljes cégcsoportot. Rohini Ketkar tervezőmérnökkel beszélgettünk, aki a GECIA gyakornoki programon keresztül kezdte meg karrierjét az Atlas Copcónál.

Rohini Ketkar – Tervezőmérnök, India

Tanulmányok: Gépészmérnöki diploma (BE), végzés ideje: 2017

Korábbi munkaadók: Az Atlas Copco az első munkahelye

Jelenlegi munkakör: Tervezőmérnök, Industrial Air divízió, India

Nemzetiség: Indiai

Hobbi: Imádja a koreai és spanyol sorozatokat (felirattal), természetjáró, szeret emlékkönyveket készíteni a szép emlékekből.

2016-ban Rohini Ketkar tervezőmérnök egyszerre volt Atlas Copco gyakornok és ösztöndíjas. Az Atlas Copcóról a gyakornoki évek során kialakult pozitív tapasztalata arra késztette, hogy a vállalatnál maradjon, így miután 2017-ben befejezte az egyetemet, csatlakozott.

Remek bevezetés

Rohini elmeséli, hogy az Atlas Copcónál töltött első évében egy jól felépített képzési programban vett részt. Úgy véli, hogy a program nagyszerű bevezetést nyújtott a vállalat termékeivel és gyártási folyamataival kapcsolatban, és nagyobb önbizalmat adott számára az olyan oktatásokon keresztül, mint például a prezentációs készséget fejlesztő képzés: „A szakmai gyakorlatok és az ösztöndíjprogramok egyértelművé tették számomra, hogy az Atlas Copco női mérnököket is szeretne alkalmazni, és támogatja a sokszínűséget” – mondja Rohini.

Magabiztosság a globális munkához

Rohini jelenleg tervezőmérnökként dolgozik a GECIA központban, az Industrial Air divízióban: „Jelenleg helyszíni támogatást nyújtok az Atlas Copco cégcsoport egyik márkája számára.” Rohini elmondása szerint elsőre nagy kihívás volt globálisan dolgozni: „De miután találkoztam a különböző nemzetiségű kollégáimmal és részt vettem az Atlas Copco által szervezett programokon, az önbizalmam is nőtt.”

Az egyéb fontos dolgokkal és kihívásokkal kapcsolatban a következőket teszi hozzá: „Mivel gépészmérnök vagyok, a kutatási és fejlesztési osztályt támogatva minden új projekt egy új kihívás. A kollégákkal folytatott ötletelések és megbeszélések segítenek az intelligens megoldások kidolgozásában.”

A tudás iránti kíváncsiság fenntartja a motivációt

Rohini elmondása szerint a tudás iránti kíváncsisága tartja fenn motivációját. Így fogalmaz: „A világ minden tájáról érkező, különböző kultúrájú emberekkel való munka boldoggá és lelkessé tesz. Emellett elégedettséget érzek, ha befejezek egy nehéz projektet, amiben végig részt vettem.”

Ismerje meg munkatársainkat
Tom Putzeys - Team Leader Software Engineer in Airtec
Tekintse meg állásajánlatainkat