Kontakt Atlas Copco Kompressorteknik

Det er nemt at komme i kontakt med Atlas Copco Kompressorteknik

Vores produkt support og erfarne medarbejdere er klar til at besvare deres spørgsmål omkring alle produkter, herunder kompressorer, vakuumpumper, nitrogen- og oxygengeneratorer, reservedele og serviceaftaler. De skal blot ringe eller maile til os på nedenstående.

Salg

Tommy H. Støving, salgschef
Direkte telefonnummer: +45 22 43 19 47
E-mail: tommy.stoving@dk.atlascopco.com
 
Klaus Lohmann, Distriktschef Sjælland
Direkte telefonnummer: +45 30 15 04 74
E-mail: klaus.lohmann@dk.atlascopco.com
 
Kim Bentzon, Distriktschef Midt- og Nordjylland
Direkte telefonnummer: +45 51 97 97 32
E-mail: kim.bentzon@dk.atlascopco.com
 
Michael Larsen, Distriktschef Midt- og Sydjylland, samt Fyn
Direkte telefonnummer: +45 21 24 81 98
E-mail: michael.larsen@dk.atlascopco.com
 

Produktingeniører

Pernille F. Jensen
Direkte telefonnummer: +45 43 24 11 79
E-mail: pernille.jensen@dk.atlascopco.com
 
David K. Fogde
Direkte telefonnummer: +45 30 15 07 55
E-mail: david.fogde@dk.atlascopco.com

Aftermarket salg

Peter Buchwald, Aftermarket Salgschef
Direkte telefonnummer: +45 40 63 22 25
E-mail: peter.buchwald@dk.atlascopco.com
 
Nils Erik Kistvad, Aftermarket Distriktschef Jylland
Direkte telefonnummer: +45 21 12 54 03
E-mail: nils.erik.kistvad@dk.atlascopco.com
 
Jesper Hering Hansen, Servicekontrakt administrator
Direkte telefonnummer: +45 43 24 11 51
E-mail: jesper.hering.hansen@dk.atlascopco.com

Reservedele

Jan Skaaning, Reservedelschef
Direkte telefonnummer: +45 43 24 11 76
E-mail: jan.skaaning@dk.atlascopco.com

Service

Mico Kristensen, Service chef
Direkte telefonnummer: +45 22 19 88 02
E-mail:  mico.kristensen@dk.atlascopco.com
 
Niels Sonne, Service Koordinator
Direkte telefonnummer: +45 43 24 11 53
E-mail: niels.sonne@dk.atlascopco.com
 
Hanne Fuglsang, Service Koordinator
Direkte telefonnummer: +45 43 24 11 54
E-mail: hanne.fuglsang@dk.atlascopco.com
 
André Westphal, Service Koordinator
Direkte telefonnummer: +45 30 15 15 90
E-mail: andre.westphal@dk.atlascopco.com

Teknisk support

Sten H. Larsen, Teknisk Chef
Direkte telefonnummer: +45 40 75 29 59
E-mail: sten.h.larsen@dk.atlascopco.com

Administration og HR

Dalila Assous, Administrerende direktør
Direkte telefonnummer: +45 53 60 92 30
E-mail: dalila.assous@dk.atlascopco.com
 
Kirsten Lund, HR manager
Direkte telefonnummer: +45 53 60 08 69
E-mail: kirsten.lund@dk.atlascopco.com

Kompressorteknik Denmark